مطالب خواندنی سایت چکاوا

خیلی از شرکت‌ها به دنبال مخاطب های خاصی می گردند، مخاطب هایی که حس شنیداری شان قوی تر است کسانی که مجبورند بخش زیادی از روز را در مسیر بگذرانند ، کسانی که هنوز آماده دریافت اطلاعات از روش های قدیمی تر هستند، همه این آدم ها را می توان مخاطب پر و پا قرص رادیو و تبلیغات رادیویی در نظر گرفت. بسیاری از تبلیغ کنندگان می دانند که چگونه آگهی رادیویی می توانند به پیدا کردن مخاطبان در سطح قابل‌توجه‌تری نسبت به سایر شیوه های تبلیغاتی سنتی کمک کنند.

حرف زدن به جای شخصیت های مختلف یک کار بسیار هیجان انگیز و دوست داشتنی است. علاوه بر این صدا یک صنعت در حال رشد است. از دنیای تبلیغات گرفته تا ویدئوهای آموزشی ، پادکست ها ، کتاب صوتی ها و البته دوبله و صدا گذاری

تبدیل شدن به صداپیشه استعداد زیادی لازم دارد و زمان زیادی می خواهد. اما بیش از هر چیزی حرفه ای شدن در این کار به سخت کوشی بر می گردد. اگر شما خودتان را متعهد به تمرین رو صدا، افزایش مهارت و بهبود بخشیدن هر روزه خود کنید بی شک در این صنعت مشغول خواهید شد و به عنوان یک فرد حرفه ای شهرت خوبی پیدا خواهید کرد.

 فرقی نمیکند چه قدر به این قضیه دقت  کرده باشید صدا پیشگی همیشه در اطراف شماست و بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می دهد. از دوبله فیلم و سریال ‌ها گرفته  تا صداهای اپراتوری فرودگاه و بیمارستان و ...  با این وجود نریتوری و صداپیشگی می تواند تبدیل به یک مسیر شغلی برای شما شود.

همانطور که گفتیم نریتور یا دوبلور بودن بسیار سرگرم کننده است، اما اگر شما در مورد این جدی هستید، باید برایتان بیش از یک سرگرمی صرف باشد. به عنوان یک نریتور یا دوبلور ، شما همیشه باید به دنبال کار بعدی باشید و برای تبدیل خودتان به عنوان یک صداپیشه حرفه ای قبل از هر چیزی باید خودتان را به عنوان یک کسب و کار و برند در نظر بگیرید. داشتن صدای جالب و قابل توجه است عالی است، یک نریتور یا دوبلور معتبر باید بتواند بازاریابی کند . ایجاد یک نام تجاری شخصی ممکن است سخت باشد، اما یک نریتور یا دوبلور حرفه ای نمیتوانند اهمیت آن را نادیده بگیرد.

دوبلور یا گوینده نریشن بودن یک کار هیجان انگیز و خلاقانه است که تارهای صوتی و توانایی های شما را به چالش می­کشد. این به این معناست که شما باید مراقب صدای خود باشید ابزاری که شما را در این کار موفق نگه میدارد. بدون تمرین گرم کردن، تمرین خواندن روزانه و کشش ملایم، صدای شما قادر نخواهد بود ساعت ها در استودیوی ضبط فعالیت کند. اگر واقعا میخواهید صداپیشگی و دوبلوری را جدی بگیرید، باید بیش از آنکه فقط به فکر صدا باشید باید روی آهنگ کلام خود نیز کنترل داشته باشید.